20. 04. 2020

obveščam vas, da bomo v torek, 21. 04. 2020, izvedli drugi tehniški dan na daljavo za vse učence. Odziv na prvo takšno dejavnost je bil zelo velik in upamo, da bodo učenci z veseljem ustvarjali tudi tokrat. V petek, 24. 04. 2020, pa bo na enak način organiziran tudi kulturni dan za učence od 1. do 5. razreda. Potem pa sledijo krajše počitnice. Mislim, da se jih vsi skupaj veselimo in upamo, da se po njih čim prej vrnemo v šolske klopi.

V času, ko se učenci zaradi karantene prek računalnikov, telefonov in tablic izobražujejo na daljavo, potrebujejo nekoga, ki jim trdno stoji ob strani. To ste v večini primerov starši.  V teh tednih ste dobili že nekaj izkušenj in spoznali, da šolanje na daljavo prinaša veliko izzivov.

V Inštitutu Veda o življenju so zato pripravili WEBINAR za starše o izobraževanju otrok na daljavo, ki bo v torek, 28. 4. 2020, ob 19. uri.

Teme webinarja:

MOTIVACIJA
Kako doseči, da se učenje ne razvleče čez cel dan; kako otroka spodbuditi, da nadaljuje z učenjem in reševanjem nalog, ko se mu zatakne in ne zna več naprej
SAMOSTOJNO DELO
Koliko naj se vpletamo v otrokovo šolsko delo
MOTEČI ELEMENTI
Kako odstraniti moteče elemente med šolskim delom otrok (gospodinjstvo, telefonski klici, službene dolžnosti, družabna omrežja, ipd.)
KOMUNIKACIJA Z UČITELJI
Kakšno gradivo in usmeritve lahko pričakujemo od njih
PRIPRAVE NA PREVERJANJE ZNANJA
Priprava zapiskov, klasično ponavljanje, učenje osnov strojepisja
STROJNA IN PROGRAMSKA OPREMA ZA IZOBRAŽEVANJE NA DALJAVO
Kako izbrati/uporabljati ustrezno strojno in programsko opremo za nemoteno delo
ODNOSI V DRUŽINI
Kako v družini kljub pritiskom ohranjati harmonijo odnosov

Več informacij in prijave so na spletni strani Inštituta Veda o življenju

Vsi zainteresirani vabljeni k ogledu.