28. 01. 2021

Pouk od 1. 2. 2021 dalje bo še vedno potekal na daljavo

Spoštovani starši, dragi učenci.

Obveščam vas, da je Vlada RS danes, v četrtek, 28. 1. 2021 sprejela spremenjen Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, ki bo objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije. S spremenjenim odlokom se začasno prepoveduje zbiranje ljudi v vrtcih/osnovnih šolah, razen za otroke in učence od 1. do vključno 3. razreda v Gorenjski, Koroški, Osrednjeslovenski, Podravski, Pomurski, Primorsko – notranjski in Savinjski regiji. V teh regijah bo od torka, 2. 2. 2021 vzgojno-izobraževalno delo za otroke potekalo v vrtcih, za učence od 1. do vključno 3. razreda pa v prostorih šole.
V Jugovzhodni Sloveniji, Goriški, Obalno-kraški, Posavski in Zasavski regiji (tako imenovanih »črnih« regijah) bodo vrtci delovali v zmanjšanem obsegu, ki zagotavlja nujno varstvo, vzgojno-izobraževalno delo za vse učence od 1. do 9. razreda osnovne šole ter za vse učence glasbene šole pa bo potekalo na daljavo.

Na žalost to pomeni, da za nas ni sprememb oziroma da ostajamo pri šolanju na daljavo. Resnično sem upal, da se bomo tudi mi v naslednjem tednu lahko vsaj deloma vrnili v neke bolj normalne razmere z vrnitvijo 1. triade v šolo, pa epidemiološka slika tega ne dopušča. Ne zgubljajmo energije s tarnanjem in stresanjem jeze nad situacijo. Raje zberimo moči in se skušajmo prebiti skozi preizkušnje in izzive pred nami. Prišel bo dan vrnitve v šolo tudi za naše učence in nikakor ne smemo izgubiti upanja.

Ostanimo močni in ostanimo zdravi.