Ekošola

Naša šola je že vrsto let vključena v projekt EKOŠOLE, ki je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med učenci skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti. Glavni cilj programa je tako vzgoja otroka in mladostnika, da skrb za okolje in naravo postane del življenja.

Tudi v šolskem letu 2023/2024 nadaljujemo z že obstoječo prakso 7 korakov dela in izvajamo naloge po programu, da ohranimo t. i. zeleno zastavo. Namen je sodelovati pri različnih aktivnostih in tako prispevati svoj delež k čistejšem okolju. Namreč, na naši šoli že vrsto let prizadevno zbiramo odpadni papir, kartuše, tonerje, baterije in plastične zamaške. Skrbimo za čisto, urejeno okolico in notranjost šole ter spodbujamo učence k ločevanju odpadkov v učilnicah, po malici ter kosilu. Vse učence, delavce in obiskovalce šole opozarjamo na varčno rabo vode in elektrike – z napisi, ki nas na vsakem koraku opozarjajo na ugašanje luči in zapiranje vode, ko je ne potrebujemo.

Projekti katerim se bomo posvetili v šolskem letu 2023/2024 so:

• OKOLICA ŠOLE – Šolska VRTilnica
  • KROŽNO GOSPODARSTVO – Odpadkom dajemo novo življenje
  • OHRANJANJE NAŠEGA PLANETA – Ekokviz OŠ
  • KROŽNO GOSPODARSTVO – Ne zavrzi oblek, ohrani planet!
  • OHRANJANJE NAŠEGA PLANETA – Ekobranje za ekoživljenje

Vodje projektov Ekošole so: Andreja Šilc Mihelič, Gumilar Mojca in Patricija Jerman

Projekti, ki smo jih izvajali v letu 2023/2024:

17. Prireditev ob dnevu zemlje

Ne zavrzi oblek, ohrani planet!

Šolska vrtilnica

Ekobranje za ekoživljenje