Informacije javnega značaja

El. naslov šole: o-prevole.nm@guest.arnes.si

Spletna stran šole: www.osnovnasolaprevole.si

Podatki o ustanovitelju

Ustanovitelj šole je Občina Žužemberk.

Odlok o ustanovitvi javnega vzgojno-izobraževalnega zavoda Osnovne šole Prevole (Uradni list RS, št. 93/2000 z dne 12. 10. 2000).

Šolski okoliš

Šola je ustanovljena za potrebe skupnega šolskega okoliša, ki vključuje okoliške vasi:

Lazina, Hrib, Hinje, Pleš, Prevole, Žvirče, Ratje, Sela pri Hinjah, Vrh pri Hinjah, Lopata in Visejec.

Šolski prostor

Strokovni delavci šole prevzemamo odgovornost za učence v času izvajanja pouka in drugih aktivnosti (dnevi dejavnosti, ekskurzije, šole v naravi), določenih z LDN, na področju šolskega prostora, ki obsega šolsko stavbo, dvorišče šole, šolsko športno igrišče, šolske zelenice in šolsko dovozno pot ter v drugih prostorih, kjer poteka pouk in se izvajajo druge dejavnosti.

ORGANI UPRAVLJANJA IN STROKOVNI ORGANI ŠOLE

Vodstvo

Poslovodni organ šole in pedagoški vodja je ravnatelj Draženko Šolaja. Vodi delo pedagoškega zbora, administrativno-tehničnega osebja in predstavlja ter zastopa šolo navzven. Pri delu mu pomaga pomočnica ravnatelja za vrtec Mojca Podpadec.

Svet šole

Najvišji organ upravljanja šole je Svet šole, ki ima 11 članov (3 predstavniki ustanovitelja, 3 predstavniki staršev in 5 predstavnikov zaposlenih šole). Predsednica sveta šole je Andreja Šilc Mihelič, njen namestnik pa je Žiga Jernejčič.

Svet staršev

Vsako šolsko leto se iz predstavnikov staršev vsakega oddelka oblikuje svet staršev. Predstavnike oddelkov izvolijo starši na 1. roditeljskem sestanku v mesecu septembru. Svet staršev naše šole ima 7 članov. Mandat sveta staršev traja eno šolsko leto.

Strokovni organi šole

Strokovni organi šole so: učiteljski zbor, oddelčni učiteljski zbor, razredniki in strokovni aktivi.

Učiteljski zbor sestavljajo vsi strokovni delavci šole.

Oddelčni učiteljski zbor sestavljajo strokovni delavci, ki opravljajo vzgojno-izobraževalno delo v posameznem oddelku.

Razrednik vodi delo oddelčnega učiteljskega zbora, analizira vzgojne in učne rezultate oddelka, skrbi za reševanje vzgojnih ter učnih problemov in drugo.

Strokovni aktiv sestavljajo učitelji istega predmeta oziroma predmetnih področij; obravnava problematiko predmeta oz. predmetnega področja.